Hodnocení uživatelů: 3 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

Každému roku vládne jedna ze sedmi planet. Po roce se planety střídají ve svém vládnutí.

Každému roku vládne jedna ze sedmi planet. Po roce se planety střídají ve svém vládnutí.

Předávají si vládu podle chaldejského pořadí tak, že  po Slunci následuje Venuše, pak Merkur, Luna, Saturn, Jupiter, Mars a opět Slunce, atd... Roku 2023/2024 bude vládnout tedy Mars. Mars má povahu suchou a horkou a pod vlivem této ohnivé planety se lidé stávají válečníky, bojovníky, jsou odvážní a akční, ale také netrpěliví, zlostní a agresivní. Mars může změnit i tu nejklidnější povahu na litou saň. S Marsem stačí jiskra a už hoří...

 Mars obíhá zodiak dva roky. Patří mezi osobní planety a nejsilněji a nejrychleji se projevuje ve svých domicilech a tam kde je povýšen - v Beranu, Štíru a Kozorohu. Jeho cesta zodiakem tvoří aspekty na osy a na planety v našich nativních horoskopech. Mars nám dodává odvahu a sílu, mimo jiné řešit dlouho odkládané záležitosti na jedné straně a na druhé si můžeme nadělat svou zbrklostí a agresivním jednáním či neuváženým slovem víc škody než užitku. Proto astrologové Marse také nazývají malým neštěstím.

 Jak se tedy budeme otáčet v roce 2023/2024 pod vlivem Marse?

Jako základ pro dění v našem státě si postavíme Horoskop jarního ingresu, což je vstup Slunce na 1° Berana, na hl. město – Prahu.

V jarním ingresu padl ASC do znamení Štíra, kterému vládne právě Mars. Štír je pevné znamení a proto Horoskop jarního ingresu platí v podstatě po celý rok - od jarní rovnodennosti 2023 do příští jarní rovnodennosti v r.2024. Mars v Blížencích na posledních stupních bude vyvolávat neshody, hádky a nedorozumění, víc namluví než udělá! V tomto roce Slunce (nový prezident už po inauguraci) opustilo Neptuna, přestane zastírat a v bojovném Beranu bude mít snahu začít rychle jednat podle plánu - život je "hra" na (snad ne na válečné) mapě – viz Slunce v V.D. v konjunkci s Merkurem v Beranu kteří jsou ovládání Marsem. Tah na branku, žádná planeta není retrográdní. Dominující planety na osách jsou Uran na DSC a Saturn na IC! Uran na DSC v Býku bude vytvářet nestabilní situace přicházející nečekaně z druhé strany, od různých protivníků na trhu potravin a jiných komodit důležitých pro přežití. Saturn na IC v Rybách (IC a IV.D. signifikuje vládní opozici) zase bude tvrdě šlapat vládě „po prstech“ aniž by kolikrát přesně věděl proč. Celkem sympaticky mne zaujala recepce mezi vládcem I.D. (obecná situace ve státě) a vládcem X.D. (vládou jako takovou). Oba tyto subjekty přece jen budou mít snahu společně hledat nějaký konsensus - vládci těchto domů, planety Mars a Merkur jsou totiž v mundánní recepci. Královská hvězda Regulus na MC (v orbisu do 1,5°) v Horoskopu jarního ingresu dává vládě možnost řešit komplikované situace docela úspěšně. Ale ne svým postavením a egem, ale rozumnou práci vlády pro stát (viz už zmíňovaná recepce Merkur/Mars). Ve IV.D. vše končí co začalo. Se Saturnem v Rybách na IC to nemusí být až tak velká katastrofa, pokud vláda bude také citlivěji naslouchat opozici, lépe řečeno starším, zkušenějším a odpovědnějším a nikoli je přehlížet a dehonestovat. Na to pozor proto, protože Merkur (vládce X.D. který signifikuje vládu) je v Rybách nejen zničen, ale i v pádu. Ve IV.D. je také Luna a ta v recepci s Venuší ze VI.D. (přes povýšení) ukazuje na snahu lidu a hlavně žen a matek, zajistit svou obětavou prací rodinu jak nejlíp umí.

Tolik co bych stručně napsala o tomto „Ročním obratu světa“ jak vstup Slunce na 1° Berana nazval perský astrolog Masha´allah, který žil na přelomu 8. a 9. st. Horoskopy „Ročního obratu světa“ stavěl pro svého vládce jako základní informace co se bude dít v jeho zemi. Tyto astrologické přístupy jsou univerzální a platí pro každou dobu, tedy i tu dnešní.

 Dagmar Závodná 22/02.2023